Datça’daki Hazine arazisi avcısı muhtara bakanlıktan suç duyurusu

Kenan GÜRBÜZ

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının başlattığı ‘denizler halkındır’ projesi kapsamında Muğla’nın Datça ilçesinde denetim yapan ekipler, hazineye ait bazı arazilerin Mesudiye muhtarı tarafından satıldığını ortaya çıkarmıştı.

Datça’nın Mesudiye Mahallesi muhtarı C.A. hakkında Muğla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından Datça Cumhuriyet Savcılığına “Kiracı olarak kullandığı devlete ait kamu arazisini 3. Şahıslara sattığı” iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

ARAZİ MİRAS KALDI

Muhtar C.A, basında yer alan haberler sonrasında, kendisinin de adli süreç başlattığını anlatarak, “Kimin haklı olduğuna yargı karar versin” dedi.

Muhtar C.A, sözü edilen arazinin aile büyüklerinden kendisine miras kalan yerler olduğunu ve Tapu Kadastronun parselleme sürecinde arazinin bir kısmının Hazineye kaldığını ve orasının kirasını ödediğini, Milli Emlak’ın kiracısı olduğunu söyledi.

Söz konusu araziyi almak isteyenlerle, araziyi Milli Emlak’tan satın aldıktan sonra satmak üzere bir kontrat yaptığını anlatan Muhtar C.A, “Aldığım parayı inkar etmiyorum. O zamanın parasıyla 48 Bin Euro aldım. Onlar da benim tapu alma işimi çözecekti. Bende tapuyu alınca söz konusu yeri onlara satacaktım. Bu süreçte parayı geri vermek istedim, kabul etmediler. Konu yargıya taşındı, kim haklı kim haksız yargı karar versin” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x